UA-168229012-1Hakkımızda


Kürasyonlar

bomontiada ALT
Walk Around the Corner 
Pop Around the Corner
29’59’’
Görünür Görünmezler
Hisler ve Hafızalar: Bomonti
Corner Pro

Festival

2018
2016
2015

Üretimler

Yapım
Uluslararası Dolaşım

İşbirlikleri

Kültür için Alan Buluşmaları
Amarre
İşbirlikleri İnşa Etmek
Koreografik Mentörlük Programı 

Basın

İletişim


Newsletter


︎ ︎ ︎TR / ENG

®️A Corner in the World, 2020
about about

KOREOGRAFİK MENTÖRLÜK PROGRAMIProgram sahne sanatlarında hareket ve beden odaklı çalışmalarda bulunan genç dans, tiyatro ve performans sanatçılarının, yaratım sürecindeki eserlerini bir mentör aracılığı ile araştırma, paylaşma ve deneyleme imkânı bulmalarını sağlamak amacıyla tasarlandı. 2018 yılında  İstanbul Tiyatro Festivali ortaklığında düzenlenen program 6 hafta boyunca sürdü. Koreografik Mentörlük Atölyesi’nin bu yılki mentörü koreograf ve dans kuramcısı Doç. Dr. Ayrin Ersöz.

Atölyeye sanatsal yaklaşımını derinleştirme ve zenginleştirme, yeni ve yaratıcı hareket malzemesi üretme, koreografi yöntemlerinin inceliklerine vakıf olma ve bu incelikleri eserlerine uygulama sürecinde mentörlük yardımı almak isteyen koreograflar, beden/hareket odaklı çalışan tiyatro sanatçıları ve performansçılar başvurdu. Atölye sonunda eserler, A Corner in the World X bomontiada ALT programı kapsamında bomontiada ALT’ta sergilenerek festivalin paralel etkinliği olarak seyirci ile buluştu.

Atölye süreci, belirtilen tarihlerde başvuruların alınması; A Corner in the World ve İstanbul Tiyatro Festivali yönetiminin gelen başvuruları değerlendirmesi ve programa katılmaya hak kazanan dört sanatçının duyurulmasıyla başladı. Atölye süresince seçilen genç sanatçılar, gerçekleştirecekleri koreografileri mentörlere sundu; ardından mentörün önerileri ve tartışmalar doğrultusunda provalarla çalışmalarını olgunlaştırma fırsatı buldu.

Atölye her yıl, sahne sanatları alanında seçkin sanatçı ve akademisyenler arasından seçilecek mentör ile genç sahne sanatçılarını buluşturmayı hedefliyor. 

Sanatçılar: Ekin Tunçeli, Ufuk Şenel, Efe Taşdelen ve Heyoka Kumpanya