UA-168229012-1Hakkımızda


Kürasyonlar

bomontiada ALT
Walk Around the Corner 
Pop Around the Corner
29’59’’
Görünür Görünmezler
Hisler ve Hafızalar: Bomonti
Corner Pro

Festival

2018
2016
2015

Üretimler

Yapım
Uluslararası Dolaşım

İşbirlikleri

Kültür için Alan Buluşmaları
Amarre
İşbirlikleri İnşa Etmek
Koreografik Mentörlük Programı 

Basın

İletişim


Newsletter


︎ ︎ ︎TR / ENG

®️A Corner in the World, 2020
about about

CORNER PRO

Profesyonel ağ yaratma programı

Corner Pro gösteri sanatları alanında ulusal ve uluslararası aktörleri bir araya getiren, Türkiye’deki ve komşu ülkelerdeki sanatçıların profesyonellerin ve projelerin görünürlüğünü artırmayı hedefleyen bir programdır. Özellikle de İstanbul merkezli çalışan bağımsız sanat girişimleri ve sahne sanatçılarını uluslararası alanda çalışan profesyonellere tanıtmayı amaçlar.

Corner Pro buluşmaları sayesinde Türkiye ve yakin coğrafyamızdaki sanatçıların karşılaştıkları zorluklar ve deneyimleri konuşulur. Konular artistik, politik, sosyal ve kültürel bağlamları içerir. Diyalog yaratma hedefiyle yenilikçi ve yaratıcı olasılıkların tartışıldığı bir platform yaratmayı hayal eder.

Bugüne kadar 2016 ve 2018 yıllarında A Corner in the World Sahne Sanatları Festivali’nde gerçekleşen Corner Pro buluşmaları Avrupa, Kanada, Balkan ve MENA bölgesinden profesyonelleri ağırladı. Program içinde yer alan katılımcılar Buluşmalar, Sanatçı Sunumları, festival kapsamında seçilmiş performanslarına katıldılar. 2016 Corner Pro Buluşması Depo ve 2018 buluşması ise Salt ev sahipliğinde gerçekleşti.